Sobota, 22 stycznia 202222/01/2022

Trzęsienie ziemi w Albanii. Uszkodzone domy, zniszczone samochody, poszkodowane osoby [wideo, zdjęcia]

Wczoraj w Albanii miało miejsce trzęsienia ziemi. Pierwsze z nich było o sile 5.6 w skali Richtera. Doszło także do wstrząsów wtórnych. Część mieszkańców Tirany i sąsiednich miejscowości spędziła noc na ulicach.

Jak informują służby albańskie, było to najsilniejsze trzęsienie ziemi od 30 lat w Albanii. Wczorajsze trzęsienie ziemi spowodowało poważne uszkodzenia budynków oraz infrastruktury miejskiej.

Trzęsienie ziemi objęło głownie teren Albanii, ale było odczuwalne także w Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, na terenie Włoch, Kosowa, Czarnogóry, Serbii oraz Macedonii. Epicentrum trzęsienia ziemi znajduje się pod Morzem Adriatyckim. Do chwili obecnej doszło do co najmniej 28 trzęsień ziemi w rejonie Durres-Tirana.

Jak donoszą albańskie media ziemia najsilniej zatrzęsła się w Tiranie oraz Durres. Ponad sto osób trafiło do szpitali. Wielu mieszkańców zdecydowało się spędzić noc na dworze, niektórzy obawiają się kolejnych wstrząsów, a inni zaś zmuszeni byli spać na ulicach z powodu uszkodzenia domów.

Wstępne szacunki mówią o uszkodzeniu ponad pół tysiąca domów. Wśród nich są także budynki, w których przebywali do tej pory turyści.

(fot. wideo JOQ Albania)

Komentarze wyłączone