Sobota, 16 stycznia 202116/01/2021

51-letnia adwokat śmiertelnie postrzelona podczas rozprawy

Do dramatycznych wydarzeń doszło podczas rozprawy sądowej w Ixopo w Republice Południowej Afryki. Strzelba, która była prezentowana jako dowód w sprawie napadu, spadła na ziemię i wystrzeliła w stronę 51-letniej adwokat. Ciężko ranna kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Tragiczny wypadek miał miejsce w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Ixopo.


Wybitna południowoafrykańska adwokat podczas rozprawy sądowej została śmiertelnie postrzelona w biodro podczas prezentowania broni, która miała być dowodem rzeczowym w sprawie napadu.

Strzelba w pewnym momencie spadła na ziemię i wystrzeliła z stronę Addelaid Ferreira-Watt. Pracownicy sądu rzucili się na ratunek rannej kobiecie próbując powstrzymać krwawienie. Poszkodowana w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Jej życia nie udało się uratować.

Naczelny prokurator z biura, w którym pracowała ofiara potwierdził jej śmierć.

„Z wielkim smutkiem informuję was o śmierci 18 listopada starszej rzeczniczki stanowej Addelaid Ann Ferreiry Watt z biura dyrektora prokuratury w Pietermaritzburgu”, powiedziała KwaZulu-Natal dyrektor prokuratury Elaine Zungu, według Czasy. „Jej przedwczesne odejście jest opłakiwane przez wszystkich. Nasze myśli i modlitwy są z jej rodziną w tym trudnym czasie. Rodzina poprosiła o poszanowanie ich prywatności. ”

W sprawie prowadzone jest śledztwo. Trwa ustalanie okoliczności tragicznego wypadku.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone