Sobota, 03 czerwca 202303/06/2023

Katastrofa lotnicza ukraińskiego samolotu w Iranie. Nie żyje 176 osób [zdjęcia, wideo]

Ukraiński samolot rozbił się w środę, 8 stycznia tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego pod Teheranem. Nikt ze 176 osób będących na pokładzie Boeinga 737-800 Ukrainian Airlines nie przeżył katastrofy – podał irański Czerwony Krzyż oraz ukraiński Minister Spraw Zagranicznych.

Jak poinformowały ukraiński linie lotnicze, do zdarzenia doszło tuż po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini. Samolot pasażerski linii UIA rozbił się niedaleko od lotniska.

Według wstępnych danych samolotem podróżowało 167 pasażerów oraz dziewięciu członków załogi. Nikt nie przeżył katastrofy. Irańska Organizacja Lotnictwa Cywilnego podała, że w większości ofiar to Irańczycy.

Ambasada Ukrainy w Iranie poinformowała w środę, że katastrofa ukraińskiego samolotu pasażerskiego, nie była aktem terroru. Jako przyczynę wskazano awarię silnika.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył – „Nasza ambasada sprawdza informacje o okolicznościach tragedii i uściśla listy ofiar. Moje szczere kondolencje rodzinom i bliskim wszystkich pasażerów i członków załogi”

W sieci pojawiło się wideo, na którym widać płonący samolot, który spada gwałtownie w dół. Pod koniec nagrania widoczny jest silny rozbłysk i wybuch.

Wśród ofiar są obywatele następujących państw:

Iran – 82;
Kanada – 63;
Ukraina – 2 + 9 (załoga);
Szwecja – 10;
Afganistan – 4;
Niemcy – 3;
Wielka Brytania – 3.

(fot. SEO Service Porvider In Barisal, Bangladesh)

Komentarze wyłączone