Czwartek, 05 sierpnia 202105/08/2021

Koszmarny wypadek Polaków w Niemczech. Zginęła matka i troje dzieci [zdjęcia]

Cztery osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło w niedzielę okolicach Wernsbach w Niemczech. W auto, którym podróżowała rodzina z Polski uderzył bus. Matka i troje dzieci zginęli.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni kierujący busem marki Volkswagen zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z renaultem, którym podróżowała 5-osobowa rodzina z Polski.

W wyniku zdarzenia 35-letnia pasażerka auta osobowego zginęła na miejscu. Troje dzieci w wieku 4, 9 i 12 lat zmarło w szpitalu. Lekarze wciąż walczą o życie 35-letniego ojca. Do szpitala trafił również 19-letni kierujący busem i jego 17-letnia pasażerka.

Jak podaje polsatnews.pl rodzice z trójką dzieci wracali z urlopu w Polsce. Rodzina spędzała święta w jednej z miejscowości w gminie Krajenka, ale od kilku lat mieszkali w Niemczech. 

W akcji ratunkowej uczestniczyły dwa śmigłowce. Blisko stuosobowa ekipa służb ratowniczych walczyła o życie rannych. Szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. feuerwehr-georgensgmuend.de)

Komentarze wyłączone