Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

13-latka w ciąży. Ojcem dziecka jest prawdopodobnie 10-latek

13-letnia uczennica z Krasnojarska zaszła w ciążę, a ojcem dziecka jest najprawdopodobniej 10-latek – podają rosyjskie media. Dziewczynka jest obecnie w 2 miesiącu ciąży. O sytuacji została powiadomiona policja i opieka społeczna.

13-latka i 10-latek uczęszczają do różnych szkół na terytorium Kraju Krasnojarskiego, ale przyjaźnią się od najmłodszych lat. Przyszła mama jest w siódmej klasie, a domniemany ojciec dziecka w czwartej.

Dyrekcja placówki, w której uczy się dziewczynka, przekazała mediom, że 13-latka jest trudną uczennicą, często wagaruje, ma złe oceny i prześladuje inne dzieci. Z uwagi na fakt, iż młoda mama deklaruje chęć urodzenia dziecka szkoła obiecała, że zaoferuje jej wszelką możliwą pomoc.

Lokalne ministerstwo edukacji, poinformowało, że nastolatka pochodzi z ubogiej rodziny, która znajduje się pod opieką pracowników socjalnych. 13-latka ma dwóch młodszych braci w wieku 5 i 3 lat, a ich matka walczy z chorobą nowotworową.

Lekarze, sprawujący opiekę nad ciężarną informację o domniemanym ojcostwie 10-latka przyjęli z rezerwą. Jak mowią- To dość wątpliwe, choć teoretycznie możliwe. Można przyjąć, że 10-letnie dziecko weszło już w wiek rozrodczy, ale wszelkie wątpliwości rozwieją badania DNA.

Śledczy wszczęli już dochodzenie w tej sprawie i będą ustalać, czy rzeczywiście to 10-latek zapłodnił swoją koleżankę.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone