Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Tragiczny bilans ofiar po katastrofie samolotu w Karaczi. Nie żyje 97 osób [zdjęcia, wideo]

Do 97 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu pakistańskich linii lotniczych PIA, do której doszło w piątek w Karaczi na południu Pakistanu. Dwie osoby przeżyły.

Samolot Pakistańskich Międzynarodowych Linii Lotniczych rozbił się piątek w pobliżu lotniska w Karaczi na południu Pakistanu.

Airbus A320 leciał z Lahore na międzynarodowe lotnisko Dźinnaha w Karaczi, najbardziej uczęszczane lotnisko w Pakistanie. Na pokładzie samolotu było 99 osób, w tym siedmioro członków załogi. Jak poinformowały tamtejsze władze 97 osób zginęło, a dwie przeżyły.

Według wstępnych informacji, pilot tuż przed katastrofą miał zgłaszać awarię silnika do kontroli ruchu lotniczego. Świadkowie twierdzą, że Airbus A320 próbował wylądować kilka razy zanim się rozbił. W pewnym momencie samolot stracił wysokość i spadł na gęsto zaludnioną dzielnicę mieszkalną Model Colony. Wiele domów zostało zniszczonych

Do katastrofy doszło zaledwie kilka dni po tym, jak Pakistan zezwolił na wznowienie lotów komercyjnych. Dokładne przyczyny tragedii bada komisja ds. wypadków lotniczych.

(fot. Twitter/ Ridaa)

Komentarze wyłączone