Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Lew z wyrwanymi pazurami i zębami spiłowanymi do dziąseł. „To zwierzę ogromnie cierpiało” [zdjęcia]

Francuska policja odebrała, w minionym tygodniu wychudzonego lwa z cyrku w Vironvay w zachodniej Francji, w następstwie skarg organizacji zajmujących się prawami zwierząt. Skrajnie zaniedbane zwierzę ma wyrwane pazury i zęby spiłowane do linii dziąseł.

Prefektura regionu Eure podała w oświadczeniu, że lew został odebrany, ponieważ cyrk miał licencję tylko na cztery lwy. Cztery inne lwy, które nadal pozostają w cyrku są obecnie badane.

Na materiale wideo uzyskanym przez agencję Reuters widać, że zwierzę z trudem porusza się w klatce, a jego żebra są widoczne przez skórę. Na ogonie lew ma głębokie rany.

– Pazury tego lwa zostały wyrwane, a jego zęby zostały spiłowane do dziąseł. To zwierzę ogromnie cierpiało. Jest w gorszym stanie niż lwy z ogrodów zoologicznych w strefach wojennych – powiedział Muriel Arnal z grupy zajmującej się prawami zwierząt One Voice.

Stowarzyszenie One Voice już w 2018 roku złożyło skargę przeciwko cyrkowi, za akty okrucieństwa wobec zwierząt, złe leczenie, a także umieszczenie w warunkach, które powodowały cierpienie.

Przygarnięty lew waży 116 kg, czyli o połowę mniej niż normalnej wielkości osobnik w podobnym wieku. Został ochrzczony imieniem „Jon” i jest obecnie dokarmiany i pielęgnowany w schronisku, które go przyjęło.

Stowarzyszenie złożyło nową skargę przeciwko cyrkowi i domaga się wydania czterech lwic będących nadal w posiadaniu cyrku.

(fot. Tonga Terre d’Accueil)

Komentarze wyłączone