Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

W Słowenii usunięto drewnianą rzeźbę przedstawiającą Melanię Trump

Drewniana rzeźba przedstawiająca pierwszą damę USA – Melanię Trump, została usunięta po podpaleniu, które nastąpiło 4 lipca. Podobizna ta została postawiona w pobliżu rodzinnego miasta Melanii Trump w Słowenii w 2019 r.

Drewniana rzeźba pierwszej damy USA Melanii Trump została podpalona w Słowenii. Brad Downey – amerykański artysta, który zlecił stworzenie tej podobizny – powiedział, że zdarzyło to się 4 lipca, czyli w Dzień Niepodległości w USA. Tego samego dnia, gdy prezydent Trump wygłosił przemówienie w cieniu Mount Rushmore, pomnika prezydentów USA, potępiając wandalizm rzeźb publicznych przez protestujących dążących do walki z rasizmem.

Statua pierwszej damy USA została wyrzeźbiona przez miejscowego artystę za pomocą piły łańcuchowej w drzewie na obrzeżach Sevnicy, rodzinnego miasta Melanii Trump, które znajduje się w środkowej Słowenii.

Rzeźba przedstawia panią Trump wskazującą na niebo, ubraną w niebieski płaszcz podobny do tego, który nosiła podczas inauguracji męża. Dzieło to otrzymało mieszane recenzje, kiedy zostało wzniesione w lipcu 2019 r.

Nie można jednak zaprzeczyć temu, że od kiedy prezydent Trump został wybrany na prezydenta USA w 2016 r., Sevnica stała się magnesem turystycznym.

(Fot. Screen YT/Reuters)

Komentarze wyłączone