Niedziela, 11 kwietnia 202111/04/2021

Blisko 34 miliony ludzi dotkniętych powodziami w Chinach

Miliony osób w południowych Chinach są narażone na powodzie spowodowane ulewnymi deszczami. W najbliższych dniach spodziewane jest więcej opadów. Na razie nie zgłoszono żadnych ofiar śmiertelnych.

Duże obszary południowych Chin są zalane, dotykając prawie 34 milionów ludzi, a w najbliższych dniach spodziewane jest więcej opadów, podały niedzielne media.

Powodzie uszkodziły 4,56 miliona hektarów upraw i zniszczyły 988 domów, powodując szkody szacowane na prawie 929 milionów dolarów. Chińskie ministerstwo zarządzania kryzysowego wysyła do prowincji pomoc w postaci łodzi szturmowych, namiotów, rozkładanych łóżek i koców. Chiński rząd przeznaczył około 44,2 miliona dolarów na pomoc w przypadku klęsk żywiołowych w regionach kraju dotkniętych powodzią, powiedziała Narodowa Komisja Rozwoju i Reform.

Jak podała państwowa agencja prasowa Chińskiej Republiki Ludowej:

11 lipca poziom wody rzeki Rongjiang w hrabstwie Rongshui osiągnął 111,87 metra, 5,27 metra powyżej linii ostrzegawczej.

Gdzie indziej hrabstwo w prowincji Hubei w środkowych Chinach podniosło reakcję przeciwpowodziową z poziomu 2 na poziom 1, czyli najwyższy poziom czteropoziomowej reakcji Chin na powodzie.

(Fot. Twitter/@XHNews)

Komentarze wyłączone