Poniedziałek, 08 marca 202108/03/2021

Ponowne otwarcie Walt Disney World na Florydzie

Walt Disney World Resort na Florydzie został ponownie otwarty pomimo fali koronawirusa w całym stanie USA. Odwiedzający będą zobowiązani do noszenia maseczek i przestrzegania innych środków bezpieczeństwa w całym kompleksie.

Disney zamknął ośrodek w marcu w pierwszych miesiącach wybuchu pandemii w Ameryce. Wtedy infekcje były głównie skoncentrowane w Nowym Jorku i Kalifornii. Floryda jest jednym z kilku stanów, w których odnotowano wzrost liczby przypadków dopiero w ostatnich tygodniach. Obecnie wykryto tam ponad ćwierć miliona przypadków COVID-19, a także doszło do 4197 zgonów.

W rezultacie wiele miast i powiatów na Florydzie przywróciło ograniczenia, które zostały zniesione w maju, kiedy infekcje zaczęły spadać. Jednak mimo tego setki ludzi udały się do flagowego kurortu Disneya w sobotę.

Segmenty Magic Kingdom i Animal Kingdom zostały otwarte już w tę sobotę. Następne atrakcje mają być dostępne dopiero od 15 lipca. Podczas zwiedzania odwiedzający są zobowiązani do noszenia maseczek oraz przestrzegania innych środków bezpieczeństwa w całym kompleksie.

Disney wznowił także ograniczoną działalność w swoich czterech parkach rozrywki w Azji oraz w Disney Springs – centrum handlowym na świeżym powietrzu w Orlando.

(Fot. stinne24 z Pixabay)

Komentarze wyłączone