Wtorek, 27 września 202227/09/2022

Wyjątkowa parada z okazji Dnia Bastylii w Paryżu. Medale dla pracowników służby zdrowia

W tym roku świętowanie Dnia Bastylii w Paryżu odbędzie się inaczej niż co roku. Wszyscy zaangażowani w walkę z koronawirusem otrzymają medale od prezydenta Francji, a hołd zostanie skierowany do pracowników służby zdrowia w kraju.

Pałac Élysée ogłosił 4 czerwca, że ​​ceremonia na Place de la Concorde odbędzie się w ograniczonej skali, z udziałem 2 000 uczestników i 2 500 gości, z zachowaniem zasad dystansu społecznego i higieny. To znaczy, że osoby biorące udział w paradzie zobowiązane są podjąć środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji m.in. muszą nosić maseczki.

Wielu Francuzów jest rozczarowanych, że nie może wziąć udziału w tegorocznej paradzie.

„To święto narodowe, które wszyscy uwielbiają celebrować.

Widzimy wszystkich na ulicach w telewizji. W tej chwili oczywiście rozumiemy, że przez koronawirusa nie możemy zrobić tego samego, więc będzie to trochę dziwne z tego powodu.”

– powiedziała Reuterowi mieszkanka Paryża Ariana Santos.

Tegoroczne obchody zostaną wykorzystane jako okazja do złożenia hołdu całemu personelowi medycznemu oraz wojskowemu, który pomógł w walce z COVID-19. Wirus ten spowodował śmierć ponad 30 000 osób we Francji. Władze państwa również podziękują niemieckiej armii za pomoc w ewakuacji francuskich pacjentów do niemieckich szpitali u szczytu kryzysu.

14 kwietnia odbyła się ceremonia podniesienia flagi przez Gwardię Republikańską w hołdzie za zaangażowanie oraz pracę opiekunów podczas kryzysu:

(Fot. Twitter/ French Embassy U. S.)

Komentarze wyłączone