Niedziela, 28 lutego 202128/02/2021

Zerwany rurociąg powoduje ogromny pożar w Egipcie

Zerwany rurociąg naftowy wywołał ogromny pożar na pustynnej autostradzie w Egipcie. Rannych zostało co najmniej 17 osób. Przyczyny incydentu na razie nieznane.

We wtorek zerwany rurociąg naftowy wywołał potworny pożar na pustynnej autostradzie w Egipcie, raniąc co najmniej 17 osób, podały lokalne władze. Przez wiele godzin strażacy walczyli o to, by powstrzymać płomienie. Spłonęły dziesiątki samochodów. Dym unosił się nad pustynną drogą, która ciągnie się od Kairu do miasta Ismailia na Kanale Sueskim.

Egipskie Ministerstwo Zdrowia podało, że 17 osób cierpiących na oparzenia zostało przewiezionych do szpitala na leczenie, a wszystkie szpitale w pobliżu tego miejsca przygotowywały się na przyjęcie większej liczby rannych.

Egipskie Ministerstwo Ropy Naftowej poinformowało, że ropa naftowa wyciekła z zepsutego rurociągu Shuqair-Mostorod do arterii komunikacyjnej, gdzie iskra z autostrady zapaliła ogień. Ministerstwo, a także prokurator krajowy, powiedzieli, że przeprowadzą dochodzenie w celu ustalenia dokładnych przyczyn zerwania rurociągu.

(Fot. AP Photo / Alaa Ahmed)

Komentarze wyłączone