Środa, 22 września 202122/09/2021

Mężczyzna odmówił noszenia maseczki. Wjechał samochodem w funkcjonariusza

Mężczyzna z Luizjany został oskarżony o rzekome uderzenie policjanta swoim samochodem wkrótce po tym, jak poproszono go o opuszczenie Walmartu, ponieważ nie nosił maseczki.

64-letni Ricky Lee Taylor został aresztowany przed Walmart Supercenter w West Monroe. Według raportu z aresztowania, do sklepu przy Glenwood Drive wezwano funkcjonariusza z Departamentu Policji West Monroe, aby zająć się „niesfornym klientem”.

W sklepie oficer powiedział Taylorowi, że polityka sklepu nakłada na wszystkich klientów obowiązek noszenia maseczek i zaproponował mu jedną. Ale, według raportu z aresztowania, Taylor zaczął przeklinać funkcjonariusza i wrzasnął: „Nie możesz zmusić mnie do noszenia piep*** maski. Nie mam piep*** maski”.

Następnie funkcjonariusz powiedział Taylorowi, że w takim przypadku musi opuścić sklep. Kiedy mężczyzna wychodził, funkcjonariusz poprosił go o jego prawo jazdy, ale ten odmówił. Później wsiadł do swojego pojazdu i dalej odmawiał identyfikacji.

Gdy policjant zapisywał numer rejestracyjny auta Taylora, ten „cofnął swój pojazd i uderzył go dwa razy”, zgodnie z raportem z aresztowania. Oficer „nie upadł, ale stracił równowagę” – głosi raport.

Przez ten incydent Walmart w środę ogłosił, że od 20 lipca zacznie wymagać od klientów noszenia maseczek lub zakrywania twarzy we wszystkich swoich amerykańskich sklepach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

(Fot. The West Monroe Police Department)

Komentarze wyłączone