Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Domowy kangur złapany przez policjantów [foto, wideo]

Policja z południowej Florydy schwytała kangura w czwartek rano. Zaginiony torbacz należał do miejscowego mieszkańca, który trzymał kangura jako zwierzę domowe.

Zwierzę zostało złapane po pościgu ulicami Fort Lauderdale. Funkcjonariusze byli szybko na miejscu zdarzenia w pobliżu bloku 1300 Northeast 2nd Avenue po odebraniu telefonu od jednego z mieszkańców ulicy około 9 rano.

Kangur nie stawiał oporu podczas „aresztowania”, zachowywał się bardzo spokojnie. Funkcjonariusz Robert Norvis powiedział, że zwierzę było „bardzo przyjacielskie”, gdy założyli mu linę na szyję i wsadzili go na tył radiowozu.

„Jestem policjantem od 26 lat. Miałem wezwania do węży, może aligatora, ale nigdy nie słyszałem o kangurze w okolicy” – powiedział pan Norvis w „Local 10 News”.

Egzotyczne zwierzęta, takie jak kangur pochodzący z Australii, nie są legalne w Fort Lauderdale. Lokalne wiadomości podały jednak, że zaginiony torbacz należał do miejscowego mieszkańca, który trzymał udomowionego kangura jako zwierzę domowe.

Warto zaznaczyć, że Fort Lauderdale nie zezwala na egzotyczne zwierzęta, ale prawo Florydy może zezwalać na trzymanie egzotycznego zwierzęcia klasy III – takiego jak kangur – za odpowiednim zezwoleniem.

Policja powiedziała, że ​​Komisja ds. Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody prowadzi na temat tego incydentu dochodzenie. Nie wiadomo, gdzie torbacz trafi ostatecznie.

(Fot. Twitter/ Fort Lauderdale Police)

Komentarze wyłączone