Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Dwa domy częściowo zawaliły się po potężnej erozji

Dwa domy na przedmieściach Wamberal na środkowym wybrzeżu Nowej Południowej Walii częściowo zawaliły się po potężnej erozji w pobliżu osiedla przy australijskiej plaży.

Budynki częściowo zawaliły się w piątek w nocy, a w sobotę rano przyjechali inżynierowie, aby ocenić ten obszar. Rzeczniczka policji z NSW powiedziała, że ​​mieszkańcom 30 domów przy Ocean View Drive zalecono ewakuację jako środek ostrożności.

Wiceprzewodnicząca Towarzystwa Ochrony Wamberal, Margaret Bryce, powiedziała w sobotę rano, że przyczyną częściowego zawalenia było niepowodzenie wzniesienia muru ochronnego wzdłuż przedbrzeża.

Uważa się, że z tego powodu nawet sześćdziesiąt sześć dodatkowych domów jest zagrożonych zapadnięciem się do morza.

Chris Rogers, który mieszka przy Ocean View Drive, powiedział, że pracownicy Stanowej Służby Ratunkowej odcinali prąd, wodę i gaz do domów wzdłuż ulicy w sobotę rano.

„Mówią, że to środek ostrożności” – powiedział. – „Kilku właścicieli odmówiło wyjazdu. W tej chwili nigdzie się nie wybieram.

Natomiast jeden z mieszkańców podjął niezwykłe kroki, aby chronić swoją własność, wynajmując 80-tonowy dźwig do zrzucania głazów na fale.

Ogromne fale na środkowym wybrzeżu NSW powodują, że domy Wamberal są narażone na zawalenie się z powodu erozji plaży. Rada ma zwołać nadzwyczajne spotkanie w poniedziałek i ustalić szczegóły zapobiegania takich sytuacji.

„Dziś bardzo skupiamy się na naprawie sytuacji i reagowaniu na sytuacje kryzysowe” – powiedziała w sobotę rzeczniczka rady.

(Fot. Twitter Screen / @NewsSydney)

Komentarze wyłączone