Piątek, 17 września 202117/09/2021

Siedmioro młodych ludzi zginęło podczas wycieczki nad jezioro Gatún

Policja w Panamie prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa siedmiu młodych ludzi, których ciała znaleziono w sobotę na zalesionym terenie w pobliżu jeziora.

Ofiary to cztery kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 17 do 22 lat. Zwłoki znaleziono na zalesionym obszarze zwanym Espinar w prowincji Colón w pobliżu jeziora Gatún, 80 km na północ od stolicy.

Pięć ciał znajdowało się w opuszczonym bunkrze, a dwa w oddzielnych miejscach w lesie. Badania kryminalistyczne wykazały, że wszystkie ofiary miały rany postrzałowe głowy.

Na wycieczkę wybrali się w 13-osobowej grupie. Pozostałe sześć osób powiedziało policji, że zostali zaatakowani przez dwóch uzbrojonych mężczyzn. Według prokuratury aresztowano na razie tylko jedną osobę.

Jeden z ocalałych powiedział, że bandyci zawołali po imieniu jedną z ofiar. To skłoniło śledczych do przypuszczenia, że ​​atak nie był przypadkowy.

Wszyscy zabici mieszkali na tym samym obszarze w Colón zwanym Valle Verde. Podejrzany aresztowany pochodzi z tego samego obszaru.

W niedzielę śledczy zabrali pięciu z sześciu ocalałych na miejsce zbrodni, aby spróbować odtworzyć to, co się stało.

(Fot. Stan Shebs/Wikipedia)

Komentarze wyłączone