Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Pożar hostelu w Australii. Ewakuowano ponad 60 osób

Ambulans Queensland pomógł policji w ewakuacji ponad 60 osób z hostelu i kilku z innego pobliskiego motelu. Na szczęście wszystkim udało się opuścić miejsca pożaru i nie zgłoszono żadnych rannych. Ogień został powstrzymany przed 5 rano.

Ponad 60 turystów oraz bywalców pubu zostało ewakuowanych podczas pożaru, który pochłonął hostel w Bundaberg w Australii. Miało to miejsce około godziny 23:00 w poniedziałek. Przez to zdarzenie kilka dróg wokół Bourbong Street zostało zamkniętych. Policja stwierdziła, że ​​z powodu znacznych szkód spowodowanych przez pożar, wiele z nich zostanie zamkniętych przez cały dzień.

Pożar został ugaszony we wtorek we wczesnych godzinach porannych. Strażacy pracowali przez całą noc. Pożarowa jednostka dochodzeniowa przyjedzie popołudniu, aby ustalić przyczynę pożaru.

Dowódca regionu Queensland Fire and Emergency Services, John Pappas, powiedział w Nine News, że minęło trochę czasu, odkąd strażacy w regionie widzieli pożar tej wielkości. Ponad 100-letni budynek, w którym znajdował się hostel, został całkowicie zniszczony.

Rzeczniczka Queensland Fire and Emergency Services powiedziała, że ​​wśród ewakuowanych gości byli turyści z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Włoch oraz Vanuatu.

(Fot. Facebook/ Queensland Ambulance Service)

Komentarze wyłączone