Piątek, 25 czerwca 202125/06/2021

Dzieci wyskoczyły z okna, aby uciec przed ogniem

Dwoje dzieci w wieku trzech i dziesięciu lat wskoczyło z okna w ramiona gapiów po pożarze, który pochłonął ich mieszkanie. Rodzeństwo trafiło do szpitala. Wydarzenie miało miejsce w Grenoble w południowo-wschodniej Francji.

Dzieci uciekły z płonącego mieszkania w mieście Grenoble w południowo-wschodniej Francji, spadając z okna z wysokości 10 metrów. Na szczęście zostały złapane przez ludzi, którzy znaleźli się na miejscu zdarzenia. Francuskie media podały, że dwaj bracia nie ucierpieli w wyniku upadku.

Nagranie z wtorkowej dramatycznej akcji ratunkowej pokazało, że jeden z braci wypadł z okna, gdy płomienie pochłonęły balkon, a z okien buchnął czarny dym.

Na chór krzyków gapiów starszy brat wyskoczył z okna i pozwolił sobie wpaść w ramiona ratowników zebranych poniżej.

Jak podają francuskie media, chłopcy byli hospitalizowani wraz z 17 mieszkańcami budynku po wdychaniu oparów. Cztery osoby, które złapały chłopców, również trafiły do ​​szpitala, aby sprawdzić, czy w wyniku skoków nie doszło do złamania jakichkolwiek kości.

Athoumani Walid, 25 lat, student w Grenoble, złamał jeden z nadgarstków, pomagając złapać dzieci. Gdy usłyszał krzyki, wyszedł zobaczyć co się dzieje i dostrzegł pożar w pobliskim mieszkaniu. Wraz z czterema innymi osobami od razu próbował pomóc dzieciom.

„Nie wiedzieliśmy, co robić, ale weszliśmy” do mieszkania, które płonęło, powiedział Walid w środę dla The Associated Press. „Chcieliśmy wyważyć drzwi, ale nie było to możliwe”. Zeszli więc na dół i krzyknęli, żeby chłopcy wskoczyli w ich ramiona.

Chociaż początkowo bał się o chłopców, „kiedy podskoczyli, strach zniknął, liczyło się tylko ich złapanie” – powiedział.

Walid ma nadzieję, że akcja ratunkowa zmieni ludzkie postrzeganie dzielnicy Villeneuve w Grenoble, gdzie miało miejsce wydarzenia i gdzie jest duża populacja imigrantów.

„Mówi się nam, że to wrażliwa okolica”, powiedział Walid, „ale wczoraj pokazaliśmy, że jesteśmy tu dla siebie i wzajemnie się ratujemy”.

Burmistrz Grenoble Eric Piolle pogratulował mieszkańcom Villeneuve pomocy, co, jak powiedział, podkreśliło „tradycję solidarności i wzajemnej pomocy”.

(Fot. YouTube Screen / AFP)

Komentarze wyłączone