Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Strzelanina przed domem pogrzebowym w Chicago. Kilkunastu rannych

Czternaście osób zostało rannych w związku ze strzelaniną we wtorek przed domem pogrzebowym w South Side w Chicago. Ofiary zostały przewiezione przez straż pożarną w Chicago do pobliskich szpitali w ciężkim stanie.

Żałobnicy przed domem pogrzebowym zostali ostrzelani z przejeżdżającego SUV-a, powiedział Eric Carter – pierwszy zastępca superintendenta policji w Chicago. SUV później rozbił się, a pasażerowie uciekli. Jedna osoba została zatrzymana.

Do pięciu różnych szpitali przewieziono łącznie 14 osób.

Ich stan zdrowia nie jest znany. Carter powiedział, że wszystkie ofiary były dorosłe.

Arnita Geder i Kenneth Hughes powiedzieli, że słyszeli strzały podczas oglądania telewizji w domu, dodając, że wyszli na zewnątrz, aby znaleźć ciała, które zostały postrzelone i „leżały wszędzie”.

„Myśleliśmy, że to wojna tutaj” – powiedział Geder w wywiadzie dla Chicago Sun-Times. „To śmieszne, cała ta strzelanina, która się tutaj dzieje, naprawdę musi się skończyć”.

Burmistrz Lightfoot powiedziała, że ​​spodziewa się, że Chicago otrzyma środki na podłączenie się do agencji federalnych, które już współpracują z miastem. Są wśród nich Agencja ds. Zwalczania Narkotyków i Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych oraz FBI. Ma to pomóc w walce z przestępczością w mieście.

Zbyt wielu ucierpiało. Zbyt wielu uczestniczyło w pogrzebach i próbowało rozpocząć proces uzdrawiania całych społeczności po kolejnej bezsensownej tragedii. Kiedy ktoś podnosi broń, cierpimy jako miasto, dodała pani burmistrz.

(Fot. Twitter/@TylerLaRiviere)

Komentarze wyłączone