Piątek, 03 grudnia 202103/12/2021

Na Ukrainie uzbrojony mężczyzna wziął policjanta na zakładnika

Kiedy policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę oskarżonego o kradzież samochodu przed budynkiem sądu w mieście Połtawie, ten zagroził im granatem i wziął jednego z oficerów jako zakładnika.

Według wiceministra spraw wewnętrznych Ukrainy, mężczyzna uzbrojony w granat uniknął aresztowania i wziął jako zakładnika starszego ukraińskiego policjanta w centrum Połtawy.

Policja próbowała aresztować mężczyznę podejrzanego o porwanie pojazdu, kiedy wyjął granat i zagroził, że zabije jednego z funkcjonariuszy – powiedział Gerashchenko.

„Trwają negocjacje, które mają zmusić napastnika do poddania się policji bez wyrządzania krzywdy sobie i innym” – powiedział w czwartek na Facebooku Anton Gieraszczenko.

Po negocjacjach mężczyzna zamienił policjanta na pułkownika policji i odjechał z nim samochodem dostarczonym przez policję.

Trwa specjalna operacja zatrzymania sprawcy.

Było to drugie wzięcie zakładników na Ukrainie w ciągu trzech dni. We wtorek uzbrojony mężczyzna przetrzymał w autobusie 13 osób na wiele godzin przed wypuszczeniem ich na wolność.

(Fot. Ukrainform)

Komentarze wyłączone