Piątek, 05 marca 202105/03/2021

Grecja wysyła 18 dzieci imigrantów do niemieckich szpitali

Władze niemieckie podają, że 18 dzieci wymagających leczenia przybyło do Niemiec z Grecji, gdzie mieszkały w przepełnionych obozach dla migrantów. Przeniesienie jest częścią większego projektu mającego pomóc wydostać się setkom bezbronnych dzieci z obozów na greckich wyspach.

Samolot, który przyleciał na lotnisko Kassel w środkowych Niemczech z Aten, przywiózł w sumie 83 osoby – podało niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych. Pięćdziesięciu czterech z nich pochodzi z Afganistanu; reszta to Syryjczycy, Irakijczycy, Palestyńczycy i Somalijczycy. Rodziny mają od dwóch do ośmiu osób.

Przeniesienie jest częścią szerszego projektu, aby wydostać setki bezbronnych dzieci z obozów na greckich wyspach. Niemcy podają, że zgodziły się przyjąć łącznie 243 dzieci wymagających leczenia z Grecji.

W kwietniu grupa 47 dzieci bez opieki, ewakuowanych z greckich obozów trafiała do Niemiec. Luksemburg i Portugalia również przyjęły nieletnich z Grecji, a inne kraje Unii Europejskiej zasadniczo zgodziły się na to.

(Fot. AP Photo / Petros Giannakouris)

Komentarze wyłączone