Niedziela, 25 lipca 202125/07/2021

Huragan Hanna oficjalnie zostaje kategorii 1

Huragan Hanna powstał w Zatoce Meksykańskiej jako huragan kategorii 1 z utrzymującymi się wiatrami o prędkości 121 km na godzinę. Prawdopodobnie Hanna pojawi się w południowym Teksasie jako w sobotę.

Warunki na południowo-zachodnim wybrzeżu Zatoki Perskiej, w szczególności w południowym Teksasie, mają się pogarszać do soboty. National Hurricane Center twierdzi, że spodziewane jest przybycie huraganu Hanna na ląd w południowym Teksasie w sobotę wieczorem.

Głównymi zagrożeniami będą niebezpieczne przypływy sztormowe wraz z ekstremalnymi opadami deszczu. Ostrzeżenia o burzy tropikalnej, ostrzeżenia o huraganie, ostrzeżenia o falach sztormowych i kilka alertów powodziowych obowiązują od dzisiejszego ranka wzdłuż południowego wybrzeża Teksasu.

Od granicy Meksyku i Teksasu po południowo-zachodnią Luizjanę obowiązują ostrzeżenia o powodzi, ponieważ oczekuje się, że Hanna przyniesie ponad 30 cm deszczu lokalnie do części południowego Teksasu do końca weekendu.

Tymczasem huragan Douglas pozostaje huraganem kategorii 3 od 3 nad ranem czasu wschodniego z utrzymującymi się wiatrami o prędkości 185 km na godzinę i porusza się w kierunku Hawajów. Douglas przyniesie potrójne zagrożenie: szkodliwe wiatry, powodzie i niebezpieczne fale, zwłaszcza wzdłuż wschodnich wybrzeży.

(Fot. Twitter/@EFEnoticias)

Komentarze wyłączone