Czwartek, 25 lutego 202125/02/2021

Powodzie w południowej Azji. Zginęło 10 rzadkich nosorożców

Ponad 100 zwierząt, w tym 10 rzadkich nosorożców utonęło podczas powodzi w rezerwacie w południowej Azji. Agencje ostrzegają przed katastrofą humanitarną.

Agencje pomocowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym w Azji po tym, jak deszcz monsunowy, który nawiedził region, zmusił 9,6 mln ludzi do opuszczenia swoich domów.

Liczba osób, które zginęły w wyniku powodzi w Indiach, Bangladeszu i Nepalu, wzrosła do ponad 550. Ofiarą padły również zwierzęta, w tym 10 rzadkich nosorożców.

Nosorożce należały do ​​ponad 100 zwierząt, które zginęły w wyniku zalania rezerwatu dzikich zwierząt w Assam w północno-wschodnich Indiach.

Park i rezerwat tygrysów Kaziranga jest domem dla największej na świecie populacji nosorożców jednorożnych, które są klasyfikowane jako zagrożone. Żyje tam około 2500 z całkowitej światowej populacji 3000 nosorożców jednorożnych.

„Od pierwszego tygodnia czerwca nie mamy wytchnienia z powodu fali powodzi, która siała spustoszenie w parku narodowym Kaziranga i rezerwacie tygrysów” – powiedział dyrektor parku P Sivakumar.

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) stwierdziła, że ​​prawie jedna trzecia Bangladeszu została zalana, a ulewne deszcze spodziewane są w nadchodzących tygodniach.

W Indiach co najmniej 6,8 miliona ludzi ucierpiało z powodu powodzi, głównie w Assamie i innych stanach północnych – podał IFRC.

Władze podały, że rząd Bihar zwrócił się do sił powietrznych Indii o pomoc w zrzutach paczek żywnościowych. Urzędnicy otworzyli ośrodki pomocy w dotkniętych dystryktach, ale ludzie zamiast tego zdecydowali się schronić w namiotach plandekowych.

(Fot. Pixabay/ Brigitte Moshammer)

Komentarze wyłączone