Piątek, 17 września 202117/09/2021

Prawie jedna trzecia Bangladeszu dotknięta powodziami monsunowymi

Po utracie domów i środków do życia setki tysięcy ludzi w Bangladeszu czeka na pomoc wśród rosnących wód powodziowych. Do tej pory zginęło ponad 100 osób.

Bangladesz może pogrążyć się w kryzysie humanitarnym, ponieważ przechodzi przez najdłuższe powodzie monsunowe od dziesięcioleci, podczas gdy wciąż odbudowuje się po skutkach supercyklonu Amphan.

Prawie jedna trzecia Bangladeszu jest obecnie dotknięta powodzią, w wyniku czego dwa miliony ludzi potrzebuje pomocy. Wielu przesiedlonych ludzi mieszka w tymczasowych schroniskach, podczas gdy inni są zmuszeni do schronienia się w pobliżu autostrad lub mostów.

Do tej pory zginęło ponad 100 osób. Urzędnicy ds. zdrowia twierdzą, że tysiące padło ofiarą chorób przenoszonych przez wodę. Rząd twierdzi, że jest przygotowany do zajęcia się tą sytuacją.

Pomimo pochwalenia przez ONZ nowych inicjatyw w zakresie wczesnej interwencji mającej na celu przygotowanie społeczności na kryzys, katastrofa w Bangladeszu, Nepalu i północno-wschodnich Indiach poniosła śmierć 550 osób.

(Fot. Twitter/@PrashantaHridov)

Komentarze wyłączone