Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Wietnam ewakuuje 80 000 osób po wykryciu nowego ogniska zakażeń

Wietnam ewakuuje 80 tysięcy osób z turystycznego miasta Danang po wykryciu nowego ogniska zakażeń koronawirusa. Rząd poinformował w poniedziałek, że trzech mieszkańców z tego obszaru uzyskało w weekend pozytywny wynik na COVID-19.

80 000 osób z turystycznego Danang zostanie ewakuowanych , po tym jaku u trzech mieszkańców z tego obszaru potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Kraj ten jest ponownie w stanie wysokiej gotowości po tym, jak władze potwierdziły w sobotę (25 lipca) pierwsze infekcje od kwietnia. Przywrócono także środki dystansowania społecznego w Danang.

Wietnam nadal jest zamknięty dla zagranicznych turystów, ale krajowi turyści korzystają z obniżonych pakietów wakacyjnych do lokalnych kurortów.

Ewakuacja zajmie co najmniej cztery dni, a krajowe linie lotnicze obsługują około 100 lotów dziennie z Danang do 11 wietnamskich miast. Ministerstwo zdrowia stwierdziło, że osoby powracające z Danang do innych części kraju będą musiały poddać się kwarantannie w domu przez 14 dni.

Dzięki rygorystycznym środkom kwarantanny i agresywnemu programowi testów 95,5-milionowy Wietnam może się pochwalić niską, bo wynoszącą zaledwie 420, liczbą zakażeń koronawirusem.

(Fot. Twitter/@Saigoneer)

Komentarze wyłączone