Piątek, 25 czerwca 202125/06/2021

Szansa na przetrwanie tygrysów w Tajlandii. Widziano trzy młode

Fotopułapki zarejestrowały młode trzy tygrysy na obszarze zachodniej Tajlandii, gdzie tych zwierząt nie widziano od czterech lat. Szacuje się, że w Tajlandii na wolności pozostało około 160 tygrysów indochińskich.

Fotopułapki w lesie w zachodniej Tajlandii uchwyciły zdjęcia tygrysów na obszarze, na którym zagrożonych zwierząt nie widziano od czterech lat. Tak poinformowała w środę grupa ochrony Panthera, budząc nadzieję na przetrwanie gatunku w Azji Południowo-Wschodniej.

Wideo i zdjęcia pokazują trzy samce tygrysów wędrujące nocą, z jednym idącym bezpośrednio w stronę aparatu i obwąchającym obiektyw.

„Jesteśmy podekscytowani tym odkryciem” – powiedział Kritsana Kaewplang, dyrektor krajowy Panthera w Tajlandii o materiale filmowym, który ukazał się w Światowy Dzień Tygrysa.

Opisując nagranie jako „bardzo ekscytujące”, John Goodrich, główny naukowiec Panthery, powiedział: „To dobry wskaźnik, że to, co robimy, działa. Zaczynamy widzieć wzrost liczby tygrysów w okolicy”.

Szacuje się, że w Tajlandii na wolności pozostało około 160 tygrysów indochińskich, co zwiększyło wysiłki na rzecz ochrony w ciągu ostatnich 10 lat. Laos, Wietnam i Kambodża straciły już swoje tygrysy, podczas gdy Myanmar ma ich tylko 23.

W Azji Południowo-Wschodniej głównym celem jest walka o ocalenie wielkich kotów świata, których liczba na świecie gwałtownie spadła do około 3900 obecnie.

Kritsana, który współpracował z Tajlandzkim Departamentem Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin i innymi organizacjami, powiedziała, że obserwacje oznaczają, że Tajlandia jest na dobrej drodze, próbując chronić tygrysy i ich zdobycz.

„Kolejnym ważnym krokiem dla nas jest to, że musimy spróbować stworzyć trasy łączące każdy obszar leśny, w którym będą one przystosowane, aby tygrysy mogły bezpiecznie wędrować” – powiedział Kritsana.

(Fot. Twitter/@PantheraCats)

Komentarze wyłączone