Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Trzęsienie ziemi w Kalifornii. Wstrząs o sile 4,2 w rejonie San Fernando

Trzęsienie ziemi o sile 4,2 w skali Richtera nawiedziło dolinę San Fernando w południowej Kalifornii tuż przed 4:30 w czwartek, podało United States Geological Survey. Wydarzyło to się w pobliżu Pacoimy.

Według US Geological Survey (USGS), trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,2 wstrząsnęło Kalifornią, niedaleko Los Angeles.

Drżenie nastąpiło tuż przed 4.30 czasu lokalnego, około 2 km od miasta San Fernando. Jego epicentrum miało głębokość 8 km, powiedział USGS.

Nie było doniesień o uszkodzeniach ani urazach, ale w całym regionie odczuwalny był silny wstrząs, a wielu użytkowników mediów społecznościowych doniosło o trzęsieniu.

Prezenter telewizyjny Karamo Brown napisał na Twitterze: „To dosłownie mnie przestraszyło. Cały dom się trząsł, a moje psy wyły przedtem i podczas gdy to się działo. Nie śpię teraz! 2020 wystarczy!”

Departament Policji Los Angeles opublikował na Twitterze: „Dzień dobry Los Angeles. Tak, my też to poczuliśmy. Nasze systemy łączności 9-1-1 i łączności są bardzo solidne i nie zostały dotknięte trzęsieniem ziemi”.

Trzęsienie ziemi wstrząsnęło także laboratorium napędu odrzutowego NASA w La Canada Flintridge, gdzie pracują jego inżynierowie, kilka minut przed wystrzeleniem łazika marsjańskiego nowej generacji, Perseverance, wystrzelonego przez agencję kosmiczną z przylądka Canaveral na Florydzie.

Drugie trzęsienie o sile 3,3 miało miejsce dziewięć minut po pierwszym.

(Fot. Twitter/@GigiGraciette)

Komentarze wyłączone