Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

Tragiczny pożar wieżowca. Ludzie skakali z okien, wśród ofiar jest troje dzieci [wideo]

11 osób zginęło, a co najmniej 10 zostało rannych w tragicznym pożarze 13-piętrowego bloku w Boguminie w Czechach. Wśród ofiar jest troje dzieci. Śledczy nie wykluczają, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Pożar wybuchł na 11. piętrze budynku mieszkalnego. W wyniku zdarzenia 11 osób zginęło, a co najmniej 10 zostało rannych. Wśród ofiar jest troje dzieci. Jak podaje policja, mieszkańcy, którzy chcieli uciec przed ogniem, skakali z okien. 5 osób poniosło śmierć skacząc z 12. piętra. W pożarze zostało rannych dwóch strażaków i jeden policjant.

Wiele wskazuje na to, że przyczyną pożaru było podpalenie.

– Rzadko się zdarza, aby przy pożarze w budynku mieszkalnym ogień od razu zajął całe mieszkanie, najczęściej ogień pojawia się w tylko w jednym pomieszczeniu – przekazał dowódca straży pożarnej kraju morawsko-śląskiego Tomasz Kużel.

Według reportera dziennika Právo, do tragedii miało dojść w wyniku sąsiedzkiego sporu. Jeden z lokatorów miał rozlać benzynę i podpalić mieszkanie. 

Pożar w Boguminie jest najtragiczniejszy w Czechach od 1990 r. Dotąd najwięcej ofiar pochłonął pożar w październiku 2010 r., gdy w pobliżu dworca w Pradze zginęło dziewięć osób.

(fot. wideo Twittter/Charles Salvador)

Komentarze wyłączone