Poniedziałek, 08 sierpnia 202208/08/2022

12-latek podpalony przez kolegów. Chcieli nakręcić „fajne” wideo

W Berdiańsku na Ukrainie policja wszczęła dochodzenie w sprawie podpalenia 12-letniego chłopca. Dziecko z oparzeniami drugiego stopnia trafiło do szpitala. Poszkodowany dał się podpalić kolegom, żeby nagrać „fajne” wideo.

W niedzielę 29 listopada około godziny 1 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie ze szpitala szpitala miejskiego, że do placówki przywieziono 12-letnie dziecko z oparzeniami o różnym stopniu.

Poszkodowany powiedział policji, że doznał poparzeń w wyniku podpalenia popełnionego przez jego znajomych. Jak podał Wydział Komunikacji Policji Obwodu Zaporoskiego, chłopiec dobrowolnie zgodził, by koledzy go podpalili, gdyż cała grupa chciała nakręcić „fajny” film.

Koledzy 12-latka, polali go alkoholem i podpalili.

Cały proces został sfilmowany telefonem. W chwili zdarzenia w domu nie było nikogo dorosłego. Ogień na koledze chłopcy ugasili w łazience.

Karetkę wezwała matka poparzonego 12-latka. Dziecko przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii Miejskiego Szpitala Dziecięcego w Berdiańsku. Chłopiec ma oparzenia drugiego stopnia stopnia na 30% powierzchni ciała.

W związku ze zdarzeniem wszczęto postępowanie karne na podstawie p. 1 art. 122 (umyślne umiarkowane uszkodzenie ciała) Kodeksu karnego Ukrainy. Funkcjonariusze ds. Profilaktyki nieletnich przeprowadzili profilaktyczny wywiad z rodzicami dzieci, aby wzmocnić kontrolę nad ich wychowaniem oraz przekazali informację o zdarzeniu do Wydziału ds. Dzieci Urzędu Miasta Berdiańska.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone