Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

27-letnia Polka i jej 6-letni syn zamordowani w Niemczech. Zatrzymano męża kobiety

W sobotę, 30 stycznia, w miejscowości Cloppenburg-Bethen w Dolnej Saksonii doszło do zabójstwa 27-letniej Polki i jej 6-letniego syn. Prawdopodobnie sprawcą jest mąż i ojciec ofiar. Mężczyzna został zatrzymany.

W sobotę 30 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscu pielgrzymek katolików w Cloppenburg-Bethen, w Dolnej Saksonii doszło do zabójstwa.

Na miejscu funkcjonariusze odnaleźli zwłoki 27-letniej Polki i jej 6-letniego syna, a także zastali 30-letniego męża i ojca ofiar, który sam skontaktował się ze służbami ratunkowymi. Według wstępnych ustaleń, to najprawdopodobniej on dokonał zbrodni. Podejrzany 30-leti Viktor T., pochodzący z Rosji został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany. Mężczyzna nie stawiał oporu. Jak ustalili śledczy narzędziem zbrodni był nóż.

W niedzielę 31 stycznia podejrzany stanął przed Sądem Rejonowym w Oldenburgu. Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o umieszczeniu 30-latka w szpitalu psychiatrycznym. Podejrzany do tej pory nie udzielił żadnych informacji na temat zdarzenia.

(fot. Polizei, źródło Polizeiinspektion Cloppenburg/Vechta)

Komentarze wyłączone