Środa, 14 kwietnia 202114/04/2021

Zamordował trzy osoby i je zjadł. Sąd najwyższy utrzymał wyrok dożywocia dla kanibala (foto, wideo)

Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej utrzymał wyrok dożywocia dla Edwarda Selezniewa za zabicie i zjedzenie trzech osób. Mężczyzna pakował szczątki swoich ofiar do worków i wrzucał do rzeki Wołochnickiej i jeziora Butygino w Archangielsku.

Wyrok w głośnej sprawie w Rosji został ogłoszony w marcu ubiegłego roku. Edward Selezniew został skazany na dożywocie przez sąd niższej instancji, ale jego prawnicy odwołali się od niego. Na nic to się zdało, ponieważ Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej utrzymał wyrok dożywocia w mocy.

Jak ustalili śledczy, Selezniew od 2016 r. do 2017 r. zabił trzy osoby. Mężczyzna następnie zjadał tkanki miękkie zabitych osób, a ich szczątki wyrzucał do zbiorników wodnych w rejonie Archangielska. W kryminalistycznym badaniu psychiatrycznym uznano mężczyznę za zdrowego psychicznie. Selezniew nie ma zębów, pytany o to jak zjadł swoje ofiary tłumaczył, że gotował mięso do stanu galaretowatego.

Mężczyzna wcześniej odbywał karę za morderstwo, spędził w więzieniu 13 lat. Prokuratura nie wyklucza, że ​​oskarżony był już w przeszłości zaangażowany w kanibalizm. Sąd nakazał kanibalowi zapłacenie miliona rubli za moralną krzywdę ojcu ofiary. Reszta ofiar nie miała krewnych.

Skazany trafił do kolonii karnej pod specjalnym reżimem.

(fot. Sąd Okręgowy w Archangielsku)

Komentarze wyłączone