Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Pijany kierowca BMW zepchnął skodę z drogi. Kobieta została ciężko ranna (zdjęcia)

40-letni kierowca BMW podczas wyprzedzania, zderzył się z osobową skodą, która wytrącona z toru jazdy wpadła do rzeki. W wyniku wypadku kierująca skodą doznała poważnych obrażeń ciała i trafił śmigłowcem do szpitala. Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Do wypadku doszło w środę 21 kwietnia w pobliżu miejscowości Horní Slavkov w Czechach. Jak ustalili policjanci, 40-letni kierowca samochodu osobowego marki BMW zaczął wyprzedzać na zakręcie pojazd marki Skoda. Podczas tego manewru BMW uderzyło w skodę, której 48-letnia kierująca straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto uderzyło w bariery, a następnie zjechało z drogi, odbiło się od drzewa i wpadło do koryta rzeki.

48-latka została uwieziona w rozbitym pojeździe. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali poszkodowaną. Ranna, drogą lotniczą została przetransportowana do szpitala.

Jak się okazało, 40-letni kierowca BMW był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,74 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna znajdował pod wpływem narkotyków.

Dokładną przyczynę i okoliczności tego wypadku ustają policjanci.

(fot. Policja Czeska, źródło Policja Czeska)

Komentarze wyłączone