Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Przykuli 7-latka łańcuchem do rury i wyszli z domu (zdjęcia)

Do niecodziennej interwencji policji doszło w miejscowości Krzywy Róg na Ukrainie. Siedmiolatek został przykuty grubym łańcuchem do rury. Chłopiec z płaczem opowiedział funkcjonariuszom, że jego matka i ojczym przywiązali go i wyszli z domu.

Do zdarzenia doszło 23 lipca na jednej z posesji w Krzywym Rogu. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym domów uwięziony jest mały chłopiec. Dziecko miało być przywiązane na grubym łańcuchu.

– W naszej pracy każdego dnia stajemy przed innymi wyzwaniami.

Ale wiadomość, która przyszła dziś od 7-latka, sprawiła, że nawet my byliśmy zszokowani′′ – przekazała w piątek Policja Patrolowa Ukrainy.

7-latek zadzwonił na numer alarmowy i płacząc przekazał, że matka i ojczym przywiązali go łańcuchem do rury, po czym zamknęli w domu, a następnie wyszli do pracy.

Policjanci wchodząc na podwórko usłyszeli płacz dziecka. Przez okno zobaczyli straszny obraz.

– Chłopiec siedział na łóżku, przykuty łańcuchem do rury. Mundurowi byli gotowi wejść do pokoju siłą, ale babcia dziecka wyszła z sąsiedniego podwórka i pomogła im dostać się do środka. 7-latek został natychmiast uwolniony. Malec ze łzami w oczach opowiedział , że ciągle cierpi z powodu przemocy domowej, jest bity i upokarzany, więc nie chce żyć w domu – przekazała policja.

Na miejsce zdarzenia wezwano opiekunów dziecka. Ci tłumaczyli, że chłopiec nieustannie uciekał z domu, dlatego postanowili go przykuć łańcuchem, a następnie udali się do pracy.

7-latek został przewieziony do szpitala na badania. Na szczęście jego życiu ani zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. O jego dalszym dziecka losie zadecydują odpowiednie służby.

Z matką i ojczymem są prowadzone czynności.

(fot. Policja Patrolowa Ukrainy)

Komentarze wyłączone