Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Matka porwała dwoje dzieci, aby nie zostały zaszczepione przeciwko COVID-19

46-letnia kobieta porwała dwóch synów w wieku 12 i 14 lat, ponieważ nie chciała, aby zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Następnie mieszkanka Andaluzji uciekła z dziećmi do Portugalii, gdzie ukrywała się przez ponad 2 miesiące. Kobieta została zatrzymana przez hiszpańskie służby.

Na początku listopada, 46-letnia matka porwała swoich synów, aby uniemożliwić ojcu nieletnich, podanie dzieciom szczepionki przeciwko koronawirusowi. Następnie nie informując męża, z którym żyła w separacji, wyjechała z chłopcami do Portugalii. Ojciec zaginięcie synów zgłosił na policę.

Śledczym udało się ustalić miejsce pobytu całej trójki. Jak się okazało kobieta wraz dziećmi, przez dwa miesiące, ukrywała się w gminie Aljezur, na południowo-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. 46-latka została zatrzymana. W środę sąd w Sewilli wypuścił kobietę z aresztu zakazując jej jednak zbliżania się do synów.

Nieletni, w wieku 14 i 12 lat, trafili pod opiekę ojca. Jest to pierwszy przypadek w Hiszpanii, porwania dzieci z powodu szczepień.

Prawnik kobiety, potwierdził dziennikowi EL MUNDO, że dzieci czują się doskonale. Przekazał, że intencją matki była wyłącznie „obrona ich przed możliwymi poważnymi skutkami ubocznymi szczepienia”. Adwokat utrzymuje, że Cristina M. obawiała się, że dzieci zostaną zaszczepione wbrew ich woli. Prawnik poinformował również, że dzieci nagrały wideo, na którym deklarują, obawę przeciwko zaszczepieniu się przeciwko COVID-19.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone