Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Autem do ślubu uciekał przed policją. Miał 1,6 promila FOTO

Słowaccy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę auta osobowego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pojazd, którym kierował mężczyzna zamiast tablicy rejestracyjnej miał naklejkę z napisem nowożeńcy. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę, krótko po północy, policjanci na ul. Močarianskiej w Michalovcach zauważyli osobowego volkswagena, jadącego z nadmierną prędkością. W aucie tablica rejestracyjna była zastąpiona naklejką z napisem „nowożeńcy”, a maska pojazdu była udekorowana kwiatami.

Po zmierzeniu prędkości okazało się, ze kierowca na odcinku, gdzie obwiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h pędził, aż 145 km/h. Mundurowi natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu, wydając kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe.

Kierujący jednak nie odpowiedział na wezwania i kontynuował ucieczkę z dużą prędkością w kierunku miejscowości Sobrance. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Gdy 31-latek zatrzymał się na poboczu funkcjonariusze poddali go badaniu alkomatem. Jak się okazało, mężczyzna 1,6 promila alkoholu w swoim organizmie.

31-latek wkrótce odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu.

(fot. Policja Słowacka, źródło Policja Słowacka)

Komentarze wyłączone