Trzymał szczeniaki w ciasnym kartonie. Zwierzęta brodziły we własnych odchodach (foto) 13:02 17-08-2021

W miniony piątek mieszkanka Bytomia zadzwoniła na policję i przekazała, że martwi się o los szczeniąt oraz ich matki, które są trzymane w fatalnych warunkach, w jednym z mieszkań przy ulicy Małgorzatki w Bytomiu.
Dzielnicowy z IV komisariatu poszedł pod wskazany adres, gdzie zastał właściciela lokalu. Mężczyzna przyznał, że kilka dni temu oszczeniła się jego suczka i ma sześcioro szczeniąt. Po wejściu do mieszkania potwierdziły się obawy zgłaszającej.
– Wewnątrz panował bałagan, na podłodze porozrzucane były śmieci i psie odchody. Zwierzęta nie miały swojego legowiska, miski z karmą, czy wodą. Przetrzymywane były w ciasnym kartonie, wśród swoich odchodów – przekazała śląska policja.
W związku z brakiem odpowiednich warunków do opieki nad zwierzętami dzielnicowy powiadomił pracowników schroniska miejskiego w Bytomiu. Psia rodzina już tam trafiła. Szczeniaki i ich matka mają teraz bezpieczny kąt i pełną miskę, a w przyszłości szansę na adopcję.
(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)
Komentarze wyłączone