Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem na działkach w Pleszewie. Troje sprawców usłyszało wyrok 10:58 13-11-2024

Za zbrodnię zabójstwa w dniu 1 sierpnia 2021 r. 43-letniego wówczas pokrzywdzonego na terenie ogródków działkowych przy ulicy Wierzbowej w Pleszewie zgodnie z wnioskiem referenta sąd po zapoznaniu się z przedstawionym przez prokuratora materiałem dowodowym wymierzył całej trójce karę po 25 lat pozbawiania wolności, zastrzegając przy tym, iż 30-latka oraz 21-latek będą mogli skorzystać z przedterminowego zwolnienia nie wcześniej niż po odbyciu 20 lat z orzeczonej kary pozbawienia wolności. Ponadto orzekł wobec nich nawiązki finansowe od 10 do 50 tysięcy złotych na rzecz najbliższych ofiary. Skazani zobowiązani zostali także do pokrycia części kosztów sądowych.
– Sąd w toku trwającego przez 19 miesięcy procesu podzielił wszystkie ustalenia prokuratury z postępowania przygotowawczego potwierdzając wyjątkowo brutalny przebieg zabójstwa, w trakcie którego zaatakowany przez skazanych podczas snu 43-latek został pobity przez niech nie tylko pięściami i nogami, a następnie maltretowany był przez kilkadziesiąt minut celem zwiększenia siły ciosów przy użyciu kamienia, noża, metalowej pałki i elementów grilla, a także węża ogrodowego owiniętego wokół szyi – przekazał Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.
Jak wskazali przesłuchani w sprawie biegli mężczyzna miał na ciele łącznie 35 ran kłutych oraz liczne rany tłuczone, które doprowadziły w efekcie do jego śmierci. Wyrok nie jest prawomocny przysługuje od niego apelacja do Sądu Apelacyjnego w Łodzi.
(fot. Policja, źródło Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim)
Komentarze wyłączone