Czwartek, 10 kwietnia 202510/04/2025

Skoda wbiła się pod ciężarówkę. Kierowcę uwalniali strażacy

Jedna osoba została ranna w zderzeniu auta osobowego i ciężarówki, do którego doszło w sobotę nad ranem, na autostradzie A2 w rejonie miejscowości Kuny w woj. wielkopolskim.

Dzisiaj ok. godziny 4.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczącego groźnego wypadku na 271. kilometrze autostrady A2 w kierunku Warszawy. Na miejscu strażacy zastali osobowe wbite w tył naczepy samochodu ciężarowego.

Jak relacjonują ratownicy, ich działania skupiły się przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na wydostaniu osoby poszkodowanej, która została zakleszczona w pojeździe. Do akcji ratunkowej wykorzystano specjalistyczne narzędzia hydrauliczne, które umożliwiły uwolnienie kierowcy ze zniszczonej skody.

Poszkodowany został następnie przekazany zespołowi karetki pogotowia, który udzielił mu niezbędnej pomocy medycznej i przetransportował do szpitala.

Policja już prowadzi śledztwo w sprawie przyczyn wypadku. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin utrzymywały się utrudnienia w ruchu, a służby drogowe pracowały nad usunięciem uszkodzonych pojazdów.

(fot. OSP w Kunach)

Komentarze wyłączone