Środa, 23 kwietnia 202523/04/2025

2-latka z raną głowy potrzebowała pilnej pomocy. Pomogli policjanci z Jarosławia

Jarosławscy policjanci z drogówki wykazali się niezwykłą empatią i szybką reakcją, eskortując do szpitala w Przemyślu 2-letnią dziewczynkę z urazem głowy.

W minioną niedzielę, około godziny 10:30, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu pełnili służbę w miejscowości Tuczempy. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił kierujący mini cooperem, który przekroczył dozwoloną prędkość.

Podczas rutynowej kontroli drogowej, kierowca pojazdu, mieszkaniec Warszawy, wyjaśnił, że spieszy się do szpitala w Przemyślu. Jak się okazało, wraz z żoną wieźli swoją 2-letnią córeczkę, która doznała poważnego urazu głowy. Z relacji zrozpaczonych rodziców wynikało, że dziewczynka uderzyła się w metalowy element bramy ogrodzeniowej, w wyniku czego doznała głębokiej rany. Nie tracąc ani chwili, podjęli decyzję o natychmiastowym przewiezieniu dziecka własnym samochodem do najbliższego szpitala.

Policjanci, doskonale zdając sobie sprawę z powagi sytuacji i liczącego się czasu, natychmiast podjęli decyzję o eskortowaniu samochodu z rannym dzieckiem. Włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, mundurowi sprawnie i bezpiecznie przeprowadzili mini coopera przez trasę do przemyskiej placówki medycznej.

Na miejscu 2-letnią dziewczynką zajęli się lekarze, którzy udzielili jej niezbędnej pomocy medycznej. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji jarosławskich policjantów, dziecko w porę trafiło pod opiekę specjalistów.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)