Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Autostopowiczka zaatakowała 67-latkę, która zabrała ją do swojego auta [zdjęcia]

67-latka pomogła młodej kobiecie, a ta ją napadła. Autostopowiczka jest już w rękach policji.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce pod koniec stycznia w powiecie brzeskim. Podróżująca autem 67-latka, zauważyła na poboczu młodą kobietę. Zaprosiła ją do swojego pojazdu.

W ocenie starszej pani, autostopowiczka wyglądała na zziębniętą, więc zabrała ją do swojego domu i poczęstowała herbatą. Następnie podejrzana 25-latka poprosiła o odwiezienie do wskazanej miejscowości.

Kiedy starsza kobieta dojechała na miejsce i zatrzymała pojazd, krewka autostopowiczka zaczęła ją szarpać i wyzywać. Zażądała od kierującej pieniędzy i zabrała je razem z torebką oraz kluczami od samochodu.

Po całym zajściu, sprawczyni uciekła. Straty jakie poniosła 67-latka to ponad 1 000 złotych. Około godziny 17:00, 67-latka zawiadomiła o zdarzeniu policję.

Kryminalni ustalili tożsamość podejrzewanej oraz miejsce jej pobytu. Zatrzymali kobietę w jej mieszkaniu. 25-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego w chwili zatrzymania była nietrzeźwa, w organizmie miała 2 promile alkoholu.

Kobieta usłyszała zarzut rozboju, do którego się przyznała. Została aresztowana na 2 miesiące. Grozi jej kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Opolska)

Komentarze wyłączone