Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024

Dwie osoby zginęły w wypadku na krajowej 94 [zdjęcia]

W środę 13 lutego około godz. 13:30 na drodze krajowej nr 94, na wysokości miejscowości Strzelniki, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG Brzeg oraz zastępy OSP Lewin Brzeski i OSP Łosiów, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że samochodem osobowym podróżowały trzy osoby, z których dwie (kierowca i pasażer na przednim fotelu) były nieprzytomne, uwięzione w pojeździe i wydobycie ich wymagało użycia hydraulicznego sprzętu ratowniczego.

Trzecia osoba, 10-letnie dziecko – znajdujące się na tylnym siedzeniu było przytomne i nie uskarżało się na żadne dolegliwości. Po wydobyciu zakleszczonych osób na zewnątrz pojazdu przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Po ok. 40-minutowej resuscytacji lekarz stwierdził zgon obydwu osób. Kierowca ciągnika siodłowego nie odniósł obrażeń. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku. Droga krajowa nr 94 była zablokowana przez kilka godzin.

(fot. PSP Opole st. asp. Janusz Chojnacki )

PSP OPOLE/INFO112.PL

Komentarze wyłączone