Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024

Skatowany pies czekał na śmierć w szopie [wideo]

Zwierzę znaleziono na terenie prywatnej posesji w szopie. Nieznany sprawca strzelał do psa i najprawdopodobniej go kopał. Zwierzę nie było wstanie się podnieść. Na miejscu natychmiast zjawili się inspektorzy OTOZ. Niestety psa nie udało się uratować.

Wszystko wydarzyło się we wsi Siedlisko k. Nowej Soli, w poniedziałek wieczorem. Znaleziono tam psa, który został skatowany. Zwierzę było tak dotkliwie pobite, że wyło z bólu nie mogąc się podnieść. Zawiadomiono OTOZ Animal w Zielone Górze.

Pies został przewieziony do kliniki weterynaryjnej w Gorzowie Wielkopolskim. Po wstępnych badaniach, okazało się, że pies ma złamany kręgosłup, a w jego ciele znajduje się śrut.

Lekarze orzekli, że do zwierzęcia strzelano cztery razy. Dalsza diagnostyka wykazała pęknięty żołądek i uszkodzony układ pokarmowy. Co mogło być wynikiem uderzania psa tępym narzędziem.

Weterynarze wykluczyli wypadek z udziałem samochodu, czy pogryzienie przez innego psa.  W wyniku wielonarządowych obrażeń, podjęto decyzję o eutanazji zwierzęcia.

Poszukiwany jest sprawca tego bezwzględnego okrucieństwa.

(fot. wideo YouTube OTOZ ZGORA)


Komentarze wyłączone