Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Znalazł portfel, nie miał zamiaru szukać właściciela [foto]

Buscy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Stopnica, który w miniony czwartek znalazł na ulicy portfel z pieniędzmi.

Mężczyzna zabrał znaleziony przedmiot i nie miał zamiaru oddawać go do Biura Rzeczy Znalezionych, czy też przekazać policjantom.

Tego samego dnia na policję zadzwonił mężczyzna i zgłosił, że na swoim samochodzie znalazł portfel. Był to portfel który zgubił 34-latek. Wewnątrz znajdowały się dokumenty oraz funty, ale brakowało 5000 zł, które ktoś zabrał.

Kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Stopnica, którego podejrzewają o znalezienie portfela, porzucenie go w podbuskiej miejscowości i przywłaszczenie pieniędzy. Śledczy odzyskali część tej kwoty, było to 4500 zł.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń kto w ciągu dwóch tygodni od znalezienia cudzej rzeczy nie zawiadomi o tym organu Policji lub innego organu państwowego, albo w inny właściwy sposób nie poszukuje posiadacza, podlega karze grzywny. Kodeks karny za przywłaszczenie rzeczy znalezionej przewiduje karę do roku pozbawienia wolności. 

(fot. Policja Busko-Zdrój)

Komentarze wyłączone