Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024

Kolejne próby wyłudzeń „na policjanta” i „na wnuczka”. Powiadom bliskich!

Policja ostrzega – w dniu dzisiejszym w woj. świętokrzyskim odnotowano próby wyłudzeń pieniędzy od osób starszych tzw. metodą NA WNUCZKA/NA POLICJANTA/NA FUNKCJONARIUSZA CBA.

Do podobnej historii doszło dziś we Włocławku. Tam odnotowano próbę wyłudzenia pieniędzy od osoby starszej metodą „na wnuczka”

Powiadom bliskich!

Oszuści są bezwzględni. Podszywają się za członków rodziny, policjantów, urzędników i przedstawicieli innych zawodów, aby pozbawić seniorów oszczędności. Dzwoniący najczęściej udają osoby wykonujące zawody cieszące się społecznym zaufaniem.

Przestępcy dramatycznym tonem proszą o pomoc – pożyczenie pieniędzy. Stosują różne „legendy”. Mówią, że są sprawcami wypadku 
i muszą zapłacić jego ofierze lub zostali porwani i potrzebują na okup. Podszywają się także za policjantów mówiąc, że muszą zabezpieczyć oszczędności przed oszustami. Aby osiągnąć cel zmieniają metody i legendy.
Zapamiętaj: policjanci i prokuratura nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy, nie przyjmują gotówki, nie prowadzą „działań operacyjnych” przez telefon.

Zatroszcz się o osoby bliskie i w twoim otoczeniu. Informuj, ostrzegaj, utrzymuj kontakt, interesuj się ich losem. W razie wątpliwości kontaktuj się z Policją pod numerami telefonów alarmowych 112 i 997.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone