Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Potrącił dwóch policjantów i uderzył w radiowóz

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 23:30, w miejscowości Dzierlin w gm. Sieradz. Policjanci w miejscowości Warta podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu osobowego marki Toyota Rav, ponieważ istniało podejrzenie, iż mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Kierujący, jednak zamiast zatrzymać się, zaczął uciekać. Podczas pościgu, na terenie miejscowości Dzierlin, kierowca suva,uderzył w policyjny radiowóz, w którym przebywał funkcjonariusz, a następnie potrącił dwóch kolejnych interweniujących policjantów.

Mundurowi wobec zagrożenia życia i zdrowia użyli broni służbowej. Kierujący zaprzestał ucieczki. W związku z obrażeniami, został przewieziony do szpitala, gdzie została pobrana mu krew do badań.

W zdarzeniu rannych zostało 3 policjantów, którzy zostali hospitalizowani. Prokuratura Rejonowa w Sieradzu wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Niewykluczone, że mężczyzna odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl)

POLICJA ŁÓDŹ/INFO112.PL

Komentarze wyłączone