Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Jest akt oskarżenia przeciwko 47-latce, która wbiła nóż w plecy swojej 19-letniej córce

Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście przedstawiła 47 – letniej kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa 19 – letniej córki. Podejrzanej grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności .

Zdarzenie miało miejsce 3 lutego 2019 r. w jednym z mieszkań na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Pomiędzy matką a córką wywiązała się kłótnia, w wyniku której 47-latka złapała swoją córkę za włosy uderzając pięściami po głowie i plecach, a następnie chwyciła nóż myśliwski i wbiła go dziewczynie w plecy. 19-latka uciekła z mieszkania przez okno i poprosiła przypadkowego przechodnia o wezwanie karetki.

Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami klatki piersiowej została przetransportowana do szpitala. Jak się okazało sprawczyni ataku miała w organizmie 1,5 promila alkoholu.

W trakcie przesłuchania 47-letnia kobieta nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Wyjaśniła, że nie chciała zabić córki i nie zadała jej ciosu, a jedynie drasnęła ją w trakcie szarpaniny. Oznajmiła, że 19-latka sprowokowała ją tym, że nie wywiązywała się ze swoich obowiązków domowych.

47-letniej kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Sąd uwzględnił wniosek i aresztował kobietę na okres dwóch miesięcy.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone