Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Uwaga! Dzwonią oszuści!

Po raz kolejny policja ostrzega przed oszustami dzwoniącymi do mieszkańców naszego kraju.

W poniedziałek przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze na terenie Włocławka oraz województwa świętokrzyskiego.

Metody pozostają te same – na policjanta oraz na wnuczka. Pamiętajcie, aby przestrzec osoby starsze przed działalnością oszustów!

Oszuści są bezwzględni. Podszywają się za członków rodziny, policjantów, urzędników i przedstawicieli innych zawodów, aby pozbawić seniorów oszczędności. Dzwoniący najczęściej udają osoby wykonujące zawody cieszące się społecznym zaufaniem.


Przestępcy na ogół dramatycznym tonem proszą o pomoc – pożyczenie pieniędzy. Stosują różne „legendy”. Mówią, że są sprawcami wypadku 
i muszą zapłacić jego ofierze lub zostali porwani i potrzebują na okup. Twierdzą też, że mogą zainwestować na giełdzie, okazyjnie kupić samochód albo nieruchomość, czy muszą zwrócić dług. Przestępcy, aby osiągnąć cel zmieniają metody i legendy.


Zapamiętaj: policjanci i prokuratura nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy, nie przyjmują gotówki, nie prowadzą „działań operacyjnych” przez telefon.

Zatroszcz się o osoby bliskie i w Twoim otoczeniu. Informuj, ostrzegaj, utrzymuj kontakt, interesuj się ich losem. W razie wątpliwości kontaktuj się z Policją pod numerami telefonów alarmowych 112 i 997.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone