Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Uwaga! W województwie świętokrzyskim dzwonią oszuści

Po raz kolejny policja ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. We wtorek oszuści dzwonili do mieszkańców woj. świętokrzyskiego.

Oszuści są bezwzględni. Podszywają się za członków rodziny, policjantów, urzędników i przedstawicieli innych zawodów, aby pozbawić seniorów oszczędności. Dzwoniący najczęściej udają osoby wykonujące zawody cieszące się społecznym zaufaniem.


Przestępcy dramatycznym tonem proszą o pomoc – pożyczenie pieniędzy. Stosują różne „legendy”. Mówią, że są sprawcami wypadku i muszą zapłacić jego ofierze lub zostali porwani i potrzebują na okup. Podszywają się także za policjantów mówiąc że muszą zabezpieczyć oszczędności przed oszustami.

Aby osiągnąć cel zmieniają metody i legendy. Zapamiętaj: policjanci i prokuratura nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy, nie przyjmują gotówki, nie prowadzą „działań operacyjnych” przez telefon.

Zatroszcz się o osoby bliskie i w Twoim otoczeniu. Informuj, ostrzegaj, utrzymuj kontakt, interesuj się ich losem. W razie wątpliwości kontaktuj się z Policją pod numerami telefonów alarmowych 112 i 997.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone