Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Kradli co popadnie z naczep tirów. Złodzieje zostali zatrzymani [zdjęcia]

Złodzieje włamywali się do zaparkowanych na stacjach benzynowych naczep tirów, wykorzystując moment, w którym kierowcy pojazdów spali.

Sprawcy działali na terenie całego kraju od 2017 do 2019. Łupem złodziei padały m. in. artykuły spożywcze, elektronarzędzia oraz odkurzacze. Pięć osób w wieku od 27 do 43 lat, podejrzanych o okradanie naczep tirów, zostało zatrzymanych.

Wśród nich jest trzech mężczyzn i jedna kobieta. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych ujawniono i odzyskano cześć rzeczy pochodzących z przestępstw. Podczas jednego z przeszukań policjanci znaleźli ponad 662 gramów amfetaminy i 35 gramów marihuany oraz przyrządy służące do porcjowania narkotyków.

Złodzieje odpowiedzą za kradzieże i włamania. Jeden z mężczyzn (35-latek) dodatkowo usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i udzielanie amfetaminy. Wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast wobec trzeciego mężczyzny i kobiety zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

(fot. Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone