Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024

Zdemolował kijem bejsbolowym taksówkę i pobił taksówkarza

Według wstępnych informacji, kierujący taksówką mężczyzna zauważył, że jadące za nim audi trąbi na niego, wymuszając zatrzymanie się. Zaniepokojony taksówkarz zjechał na pobocze, a z audi wysiadł agresywny kierowca, który podbiegł do kierowcy taxi i zaczął go szarpać, uderzył w twarz, a następnie wrócił do swojego auta i odjechał.

Pobity taksówkarz zadzwonił natychmiast na policję, a w międzyczasie sam ruszył w pościg za napastnikiem. Ten jednak zorientował się, że jest śledzony, po czym zatrzymał pojazd i wysiadł tym razem trzymając w ręku kij bejsbolowy. Zaczął demolować taksówkę, wybijając w niej szyby, niszcząc karoserię, a przez wybite okno zaczął uderzać kijem kierowcę taxi.

Po wyładowaniu swojej złości sprawca próbował uciec. Jednak w tym samym momencie na miejscu pojawili się policjanci, którzy obezwładnili i zatrzymali napastnika.

32-letni pokrzywdzony taksówkarz z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 28-letni oprawca został zatrzymany i przesłuchany. Mężczyzna swoje agresywne zachowanie tłumaczył tym, że wracał zmęczony z pracy, a kierowca taxi nie ustąpił mu pierwszeństwa pojazdu.

Podejrzany usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała, zniszczenia mienia oraz posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przeszukali także jego mieszkanie. Po przybyciu na miejsce zastali partnerkę podejrzanego, która na widok policjantów próbowała wyrzucić do toalety ostrą amunicję. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty poplecznictwa za co grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Kraków)

Komentarze wyłączone